Sağlık

Categories: Kuzey Osetya.

Ara 30, 2015 // By:admin // No Comment

En önemli sağlık kuruluşları belirli dallarda uzmanlaşmış 18 şubesi bulunan Cumhuriyet Klinik Hastanesi, Cumhuriyet Çocuk Klinik Hastanesi ve İlkyardım Klinik Hastanesi’dir. İlçelerarası travmatoloji ve nevroloji bölümleri işlemektedir. Ayrıca endokrinoloji, , onkoloji, deri ve zührevi hastalıkları, narkoloji ve psikiyatri olmak üzere 6 uzmanlaşmış dispanser vardır.

 

Aile Planlaması ve Reprodüksiyon Merkezi, Koruyucu Tıp Merkezi, AİDS’in Profilaksi ve Tedavisi Merkezi çalışmakta, sağlık hizmetlerinin halk için harcıalem olmasının sürdürülmesini olanaklı kılan yerel Zorunlu Tıbbi Sigorta Fonu açılmıştır.

 

Sağlık korunması alanında cumhuriyet yönetiminin aldığı tedbirler bağışıklı yurttaşların ilaç ihtiyaçlarını temin etmeye yöneliktir.

 

Veremle mücadele programlarının çerçevesinde tüberküloz hastanesinin tamiri yapılmakta, “Siemens” firmasının röntgen aygıtı ve “General Electric” firmasının nükleer-magnetik-rözonans tomografisi cihazı alınmış, cumhuriyetin röntgen-şirürjik teşhis ve tedavi hizmeti en çağdaş tesisatla donatılmıştır.

About admin

Browse Archived Articles by admin

Related

Leave a Comment

Your email address will not be published.

istanbul escort